• مقالات
  • /
  • تفاوت پمپ آب خانگی و صنعتی

انواع پمپ آب با توجه به کاربرد و ظرفیتی که دارند در دو دسته ی جداگانه ی خانگی و صنعتی تولید می شوند. نمونه های صنعتی این محصولات برای استفاده در صنایع و زمینهای کشاورزی مناسب بوده در حالی که پمپ های آب خانگی برای مصارف در ساختمان های مسکونی طراحی شده اند.

معرفی انواع پمپ آب

در ادامه به بررسی انواع پمپ آب پرداخته و اطلاعات مفیدی در مورد تفاوت و کارایی آنها در اختیار شما قرار خواهیم داد. قبل از انتخاب این نوع از محصولات به شما پیشنهاد می کنیم که اطلاعات کاملی در مورد انواع آن به دست آورید تا بتوانید با توجه به نیازهای موجود مناسب ترین گزینه را در اولویت قرار دهید. پمپ های آب با توجه به کاربرد و ویژگی های منحصر به فردی که دارند، توانسته‌اند به طور عمده در مکان های مسکونی و اداری و صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گرفته و به همین دلیل بازار فروش بالایی داشته باشند.

امروزه شرکت های مختلفی این نوع از محصولات را با در نظر گرفتن استانداردهای گوناگون، در کیفیت و ابعاد مختلف تولید می کنند. هر یک از انواع پمپ های آب با توجه به اصولی که در ساخت آنها در نظر گرفته شده است، دارای کارکرد متفاوتی هستند. در یک دسته بندی کلی می توان پمپ های آب را در دسته ی جداگانه طبقه بندی کرد:

پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی یکی از انواع پمپ آب می باشد که نیروی جریان برق را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند و از اصلی ترین کاربرد آن می توان به افزایش فشار آب در ساختمان های اداری و مسکونی اشاره کرد. این نوع از محصولات در ابعاد و سایزهای گوناگونی تولید می شوند و با توجه به کارایی که دارد ، هزینه ی متفاوتی برای خرید آنها پیشنهاد می شود. کمبود فشار موجود در ساختمان ها با استفاده از این محصول به راحتی برطرف می شود . امروزه در بسیاری از ساختمان ها به ویژه در کلان شهرها به کارگیری پمپ های آب یکی از الزامات اصلی برای اطمینان از انتقال آب به همه ی بخش ها است. پمپ های آب خانگی دارای انواع مختلفی هستند که از مهمترین آنها می توان موارد زیر را نام برد :

پمپ آب خانگی بدون صدا

پمپ آب خانگی نیم اسب

پمپ آب خانگی یک اسب بخار بشقابی

پمپ آب جتی یک اسب بخار

پمپ آب خانگی یک اسب بخار دو پروانه

پمپ آب خانگی یک و نیم اسب بخار دو پروانه

پمپ آب خانگی دو اسب بخار

پمپ آب صنعتی

پمپ آب صنعتی از دیگر انواع پمپ آب می باشد که با قابلیت ها و ظرفیت بیشتر در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از پمپ ها نیز با توجه به کاربردهایی که دارند در مدل های مختلف تولید و به فروش می رسند. پمپ های آب صنعتی به طور عمده در کارخانه ها، زمین های کشاورزی و صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از محصولات با توجه به این موضوع که باید فشار آب را برای مسافت طولانی و مقدار زیاد تحت کنترل قرار دهد به طور عمده در ظرفیت های بالا تولید و طراحی می شوند.

قابلیت های ویژه ی آنها سبب شده که پمپ های صنعتی گزینه ی مناسبی برای مصارف مختلف باشد. به عنوان مثال برای تامین آب برای آتش نشانی این نوع از محصولات می تواند بسیار کارساز باشد.

تفاوت پمپ آب خانگی و صنعتی چیست

انواع پمپ آب با توجه به کاربرد آنها در استانداردهای مختلف ساخته می شوند. پمپ های خانگی در مقایسه با پمپ های صنعتی معمولا در ابعاد و ظرفیت های کوچکتری تولید می شوند. نمونه های صنعتی این نوع از محصولات دارای کارایی و قابلیتهای بیشتری هستند زیرا قرار است از آنها در مقیاس های بزرگتری استفاده شود.